Ścinawa

Spotkanie wigilijne MGOPS

– Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas refleksji, przemyśleń nad mijającym rokiem i jednocześnie czas nadziei na nową, lepszą przyszłość- takim słowami rozpoczęto jubileuszową, XX Wigilię organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie.

Spotkanie odbyło się w piątek, 15 grudnia br. W tym wyjątkowym dniu osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogły poczuć magię zbliżających się świąt.

W uroczystej kolacji, oprócz pracowników ośrodka z kierownikiem Jolantą Szymczyk na czele, udział wzięli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, wiceprzewodniczące rady miejskiej: Monika Żogalska i Irena Chrystyna, a także proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Pławiak.

– Życzę wszystkim obecnym zdrowych, przepełnionych miłością, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zawsze bądźcie otwarci na pomoc, którą chcą nieść ludzie dobrego serca- mówił gospodarz gminy.

Była modlitwa, podziękowania, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie z rodzinnym zespołem państwa Juszczyk.

Po pysznym barszczu i pierogach nadszedł czas na prezenty. Młodszych i starszych podopiecznych MGOPS-u odwiedził św. Mikołaj z paczkami żywnościowymi zakupionymi przez ośrodek, a także dodatkowymi upominkami ufundowanymi przez Gminę Ścinawa.