Urząd Miasta i Gminy

Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych w pobliżu cmentarzy, w tym także ścinawskiego występuje wzmożony ruch samochodowy, kierowcy stoją w korkach i mają problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dlatego magistrat apeluje, szczególnie do mieszkańców Ścinawy, żeby 1 listopada na cmentarz, jeżeli mogą wybrali się piechotą. Dla zmotoryzowanych, którzy przyjadą z innych miejscowości odwiedzić groby swoich bliskich, przygotowano pewne usprawnienia.

Specjalnie na dzień Wszystkich Świętych w pobliżu ścinawskiej nekropoli zorganizowano kilka dodatkowych parkingów. Podobnie jak w latach ubiegłych, dzięki uprzejmości właściciela gruntu, lokalnego przedsiębiorcy, Andrzeja Sobonia, przygotowano dla zmotoryzowanych duży plac postojowy na terenie ok. 20 arów w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, w pobliżu bramy głównej. W bieżącym roku wjazd oraz wyjazd na bezpłatny parking zorganizowano głównie od strony ulicy Zesłańców Sybiru.

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, klika godzin przed i po mszy świętej, która odbędzie się o 13:00 na ścinawskim cmentarzu, tj. od godz. 9:00 do 15:00 fragment ulicy Polnej, od wjazdu przy zakładzie kamieniarskim do bramy głównej, będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Ponadto dla zmotoryzowanych gmina udostępniła miejsca postojowe na terenie stadionu sportowego. Do dyspozycji dla przyjezdnych będzie parking na dolnej części obiektu, gdzie wjazd i wyjazd odbywać się będzie od strony ulicy Polnej oraz dwa utwardzone place przy głównej bramie na stadion, a także przy budynku klubowym, gdzie wjazdy i wyjazdy odbywać się będą od strony ulicy Sportowej.

W bieżącym roku zorganizowano dodatkowy parking na terenie zielonym w pobliżu stacji diagnostycznej przy ulicy Wrocławskiej. Wjazd na parking odbywać się będzie z drogi krajowej- kierunek na Prochowice.

W dniu 1 listopada dojazd do wszystkich parkingów będzie oznakowany, a szczegółową mapę placów postojowych oraz zdjęcia tych miejsc publikujemy poniżej.

Ponadto poruszanie się w najbardziej newralgicznym czasie ułatwią strażacy z OSP, którzy razem z policjantami kierować będą ruchem w obrębie nekropoli.

Organizacja ruchu w dniu 1 listopada „do godziny 9:00 oraz po godzinie 15:00:”

Organizacja ruchu w dniu 1 listopada „od godziny 9:00 do 15:00:”