Sport

Osłabiona Ścinawa wygrała z Głogowem

W miniony weekend, 14 i 15 października rozegrano kolejne mecze piłkarskie w ramach rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa po ciężkim i ze zwrotami akcji meczu pokonała u siebie Chrobrego II Głogów 2:1. Warto podkreślić, że ścinawska drużyna od 16 minuty, po otrzymaniu czerwonej kartki przez Dawida Setę, grała w osłabionym składzie. W następnej kolejce, która odbędzie się 21 października o godz. 15:00, tym razem na wyjeździe piłkarze Odry-Total zmierzą się z Olimpią Kowary. Po 10 kolejkach podopieczni Tomasza Wołocha zajmują siódmą lokatę w tabeli Sport Track IV ligi, mając jedyne 5 punktów straty do prowadzącego Apisu Jędrzychowice.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś poniósł kolejną z rzędu porażkę przegrywając na wyjeździe z KS Męcinka 2:1 i po weekendowych zmaganiach nadal zajmuje ostanie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie. W następnym meczu, który odbędzie się 22 października o godz. 13:00, na własnej murawie zmierzą się ze Spartą Rudna.

Natomiast w klasie „A” Czarni, na boisku w Dziewinie pewnie pokonali Górnika Lubin 3:0 i w następnej kolejce, która odbędzie się 22 października o godz. 11:00, na wyjeździe zmierzą się z Fortuną Obora. Sparta Parszowice, również na swojej murawie zremisowała z Orłem Mikołajowice 1:1 i podczas kolejnych zmagań ligowych, w dniu 21 października o godz. 15:00, zmierzy się w Kunicach z tamtejszą Mewą, obecnym wiceliderem tabeli. Po ostatniej wygranej drużyna z Dziewina awansowała na piątą lokatę, natomiast zawodnicy z Parszowic pomimo remisu obronili pozycję lidera klasy „A”.

Ponadto w klasie „B” mecz Victorii Tymowa z Sokołem Niechlów zakończył się bezbramkowym remisem. W kolejnym spotkaniu, w dniu 22 października o godz. 11:00, Victoria na swoim boisku podejmie Platana Siedlce. Aktualnie zespół z Tymowej zajmuje 8 lokatę na 12 uczestniczących w rozgrywkach drużyn.

W młodszych ligach w meczach wyjazdowych juniorzy Odry-Total pokonali Orlę Wąsosz 0:4, natomiast trampkarze ulegli Prochowiczance Prochowice 1:0. W kolejnych pojedynkach, w dniu 4 listopada juniorzy młodsi zmierzą się na ścinawskim stadionie z KS Łagoszowią Łagoszów, z kolei 28 listopada o godz. 11:00 trampkarze podejmą u siebie Konfeks Legnica.

O weekendowych spotkaniach drużyn z gminy Ścinawa można przeczytać również na: