Sport

Osiem bramek Odry, Sparta liderem

W miniony weekend drużyny z gminy Ścinawa rozegrały kolejne mecze w ramach rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa pokonała u siebie Górnika Boguszów-Gorce aż 8:0. W ramach dalszych ligowych zmagań, tym razem na wyjeździe, w sobotę, 23 września o godz. 15:00 zmierzy się z drużyną Karkonoszy Jelenia Góra. Po rozegranych w miniony weekend meczach ścinawski zespół wskoczył na 5 miejsce w tabeli grupy zachodniej IV ligi.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś przegrał na wyjeździe z Iskrą Kochlice 3:1. W następnej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, 24 września, zawodnicy Gromu o godz. 16:00 na własnej murawie podejmować będą Kuźnię Jawor. Aktualnie drużyna z Wielowsi zajmuje 16, ostatnie miejsce w tabeli legnickiej klasy okręgowej.

Natomiast w klasie „A” Czarni Dziewin na swoim boisku pokonali 3:1 dotychczasowego lidera Mewę Kunice. W najbliższą niedzielę, 24 września o godz. 14:00 drużyna z Dziewina w meczu wyjazdowym zmierzy się z LZS Wilki Różana.

Z kolei Sparta Parszowice na wyjeździe zwyciężyła 0:2 Unię Miłoradzice. Ich następne spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 16:00, wówczas Spartanie na swoim boisku podejmować będą Albatrosa Jaśkowice.

Po dotychczas rozegranych meczach Parszowice zajmują 1, a Dziewin 6 lokatę w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „A” na 15 uczestniczących w rozgrywkach zespołów.

W klasie „B” Victoria Tymowa na własnej murawie wygrała z Błyskiem Studzionki 3:1, a w niedzielę, 24 września o godz. 11:00 również u siebie podejmować będzie Victorię Niemstów. Po pięciu kolejkach drużyna z Tymowej zajmuje 2 pozycję w tabeli grupy 2 legnickiej klasy „B” na 12 uczestniczących w rozgrywkach.

Ponadto odbyły się wyjazdowe pojedynki w młodszych ligach. Drużna młodzików wygrała 4:0 z Zagłębiem Lubin, natomiast juniorów młodszych przegrała z Chrobrym Głogów S.A. 5:0.

W kolejnych zmaganiach zaplanowanych na sobotę, 23 września na ścinawskim stadionie juniorzy młodsi o godz. 10:00 zmierzą się z Zametem Przemków, a o godz. 12:30 młodziki zagrają z Prochowiczanką Prochowice.