Ścinawa

Remontują komisariat

Ruszyły prace w ścinawskim komisariacie. Remont, finansowany ze środków policji, gminy i powiatu lubińskiego, wpisuje się w kompleksowy projekt rewitalizacji Rynku.

Rozmowy w sprawie inwestycji (wcześniej pisaliśmy o tym tutaj) burmistrz Krystian Kosztyła rozpoczął już dwa lata temu. W ubiegłym roku miejscowy komisariat przyjechali obejrzeć szefowie dolnośląskiej policji, a gmina postanowiła wesprzeć przedsięwzięcie, zlecając i przekazując policji projekt modernizacji budynku spójny z planami samorządu wobec ścisłego centrum miasta. Na rewitalizację Rynku samorząd Ścinawy złożył wniosek o środki unijne i obecnie czeka na rozstrzygnięcie konkursu, które ma nastąpić z końcem roku.

– Chcieliśmy skomponować cały projekt remontu siedziby policji z rewitalizacją płyty Rynku. Gmina przekazała policji dokumentację projektową, ponadto razem z powiatem przekazaliśmy na remont ok. 150 tys. zł. Pieniądze w wys. 250 zł zabezpieczyła też Komenda Wojewódzka Policji – mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy. – Zagospodarowany zostanie cały teren wokół policji, zlikwidowany płot, powstaną konstrukcje z betonu architektonicznego, nowe nasadzenia, będzie także dziewięć miejsc parkingowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych – wymienia gospodarz gminy.

W przetargu wzięły udział dwie firmy: PROK-BUD Zakład Ogólnobudowlany Ł. Prokocki z Czeladzi Wielkiej z gminy Wąsosz oraz ELSANA Sp. z o. o. z Wrocławia. Pierwszy przetarg unieważniono, ponieważ cena korzystniejszej oferty przekroczyła kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Dopiero drugi przetarg z udziałem tych samych firm przyniósł rozstrzygnięcie. Korzystniejszą ofertę, spełniającą wszystkie wymogi formalne, złożył PROK-BUD i to właśnie on wyremontuje ścinawski komisariat.

Prace już się rozpoczęły i oznaczają rozbiórkę budynku gospodarczego przyległego do komisariatu, wykonanie elewacji, przebudowę istniejących schodów wejściowych do budynku, montaż logo na elewacji budynku i w strefie wejściowej, wykonanie zagospodarowania terenu, oświetlenia zewnętrznego, nowych nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-jezdnych, miejsc parkingowych. Umowny termin wykonania to koniec kwietnia przyszłego roku.

Źródło: Lubin.pl