Ścinawa

Przebudowa układu komunikacyjnego przy „trójce”

Bezpieczeństwo i funkcjonalność- to główne priorytety przedsięwzięcia realizowanego w obrębie siedziby Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie, czyli przy Szkole Podstawowej nr 3. Zadanie dotyczy przebudowy układu komunikacyjnego, a przetarg na jego wykonanie wygrała firma Gembiak-Mistacki s.j. z Krotoszyna, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu, które rozstrzygano jeszcze pod koniec czerwca br.

Z początkiem sierpnia ruszyły roboty w terenie. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę i rozbudowę nawierzchni jezdni i zmianę jej szerokości, budowę chodników, zjazdów indywidualnych, budowę parkingu i nowych miejsc postojowych, rozbudowę kanalizacji deszczowej, zmianę przebiegu jezdni poprzez korektę łuków poziomych, przebudowę poboczy drogowych oraz wykonanie zieleni niskiej, czyli trawników. Ponadto zakres prac obejmuje montaż ogrodzenia na terenie szkoły, w tym bram, furtek i szlabanów, dodatkowo wybudowane zostanie nowe oświetlenie zewnętrzne, a swoją formę zmienią także zadaszenia nad wejściami do budynku szkoły.

– Moment na realizację inwestycji jest odpowiedni, są wakacje i nie ma wzmożonego ruchu w obrębie placówki- mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Mamy mnóstwo wniosków i zgłoszeń mieszkańców dotyczących właśnie utrudnionego ruchu na ulicy Królowej Jadwigi i Przyjaciół Żołnierza. W roku szkolnym jest on wzmożony, szczególnie w czasie tuż przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, mnóstwo pieszych oraz pojazdów, samochodów i autobusów, którymi prawie z całej gminy dowożeni są uczniowie, a do podstawówki i przedszkola uczęszcza ich prawie 800, nie mówiąc już o pracownikach, wtedy w tym rejonie jest naprawdę niebezpiecznie, dlatego realizujemy to zadnie- dodaje włodarz gminy.

– Co do stanu nawierzchni przy wejściu do budynku uwagi wielokrotnie zgłaszał Powiatowy Inspektor Pracy, który warunkowo, z roku na rok dopuszczał obiekt do użytkowania, bardzo mnie cieszy, że po ponad 30 latach zmienia się przestrzeń przed szkołą- dodaje Jolanta Szulc dyrektor ZPO w Ścinawie.

Koszt inwestycji, zgodnie z zawartą z wykonawcą w lipcu umową wynosi 1.432.372,58 zł brutto. Prace mają zostać zrealizowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

UWAGA! Podczas trwania robót budowlanych do placówki będzie się można dostać od strony ulicy Wiosennej (bramką przez boisko szkolne)- szczegóły na mapie poniżej.

Jeden komentarz do “Przebudowa układu komunikacyjnego przy „trójce”

Możliwość komentowania została wyłączona.