Sport

Piłkarski finisz w Boże Ciało

W miniony weekend, w ramach rundy wiosennej kończącego się sezonu piłkarskiego, rozegrana została 29 kolejka w klasie okręgowej i „A” oraz 26 kolejka w klasie „B”.

W klasie okręgowej w meczu wyjazdowym lider, Odra-Total Ścinawa, która już weekend wcześniej zapewniła sobie awans do IV ligi przegrała po rzucie karnym 1:0 z Iskrą Księgienice. Mający problemy kadrowe zespół Gromu Gromadzyń-Wielowieś, na własnym obiekcie doznał wysokiej porażki przegrywając z trzecim od końca w tabeli zespołem z Prusic aż 1:7.

W ostatniej kolejce, którą zaplanowano na najbliższy czwartek, 15 czerwca (Boże Ciało) o godz. 15:00 zespół ze Ścinawy na stadionie przy ulicy Sportowej 16 podejmie Iskrę Kochlice. Z kolei na wyjeździe w Chojnowie Grom Gromadzyń-Wielowieś o godz. 17:00 ma rozegrać mecz z tamtejszą Chojnowianką.

Ponadto w klasie „A” na swoim boisku Sparta Parszowice wygrała z Unią Miłoradzice 4:2, natomiast w niedzielę, również u siebie Czarni Dziewin wynikiem 6:0 pokonali KAM-POS Lusinę. Po 29 kolejkach w klasie „A” Sparta Parszowice zajmuje szóstą pozycje w tabeli, a Czarni Dziewin jedenastą.

Również w najbliższy czwartek, 15 czerwca swoje ostatnie mecze tego sezonu rozegrają zespoły z Dziewina i Parszowic. W pojedynkach wyjazdowych o godz. 14:00 Sparta zmierzy się ze swoją imienniczką i jednocześnie liderem z Rudnej, o tej samej porze Czarni podejmą w Lubinie Unię Miłoradzice.

W klasie „B” na boisku w Tymowej Victoria, w ostatnim meczu rundy wiosennej, zremisowała z Odrą Grodziec Mały 2:2. Na koniec rozgrywek, po 26 kolejkach Tymowa zajęła dziewiąte miejsce w tabeli na 13 zespołów uczestniczących w zawodach.