ŚcinawaSportWydarzenia Kulturalne

Tymowa ponownie zwycięzcą zmagań pożarniczych

W minioną sobotę, 3 czerwca odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Tym razem rywalizację przeprowadzono na stadionie sportowym w Ścinawie. Po raz kolejny strażacy sprawdzali swoją gotowość do akcji pożarniczych biorąc udział w poszczególnych konkurencjach. Ochotnicy rywalizowali m.in. w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Przed rozpoczęciem rywalizacji zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubinie Cezary Olbryś wraz z prezesem powiatowych struktur OSP w Lubinie Grzegorzem Obarą wręczyli odznaczenia. Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymał Wiesław Broniewicz, natomiast odznaczeniem „Wzorowy Strażak” zostali uhonorowani następujący druhowie: Tomasz Mularczyk, Piotr Chałupa oraz Paweł Ruszlewicz.

Kolejno, prezes OSP Zaborów, Jacek Ruszlewicz złożył meldunek o gotowości poszczególnych drużyn do zawodów.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja wyłoniła zwycięzców. W zawodach wzięły udział trzy drużyny młodzieżowe. Zespół dziewczęcy z Tymowej nie miał konkurencji i jako jedyny startujący w tej kategorii zajął pierwsze miejsce. W rywalizacji chłopięcej pierwsze miejsce przypadło drużynie młodzieżowej ze Ścinawy, a drugie Tymowej.

W zawodach seniorskich drużyn OSP niepokonani, jak w roku ubiegłym, okazali się ochotnicy z Tymowej. Drugie miejsce zajęła OSP Zaborów, na trzeciej pozycji uplasowała się OSP Ścinawa, a strażacy z Parszowic na czwartej lokacie.

Wszystkie teamy otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez ścinawski samorząd oraz firmę Strefa998.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie, a gospodarzem zawodów OSP Zaborów.